Toggle menu Skupina Donbosko
Donbosko.si
Donbosko povezave

Preglednica življenja

Maribor 1904–1907

30.09.1904: rojen, Melje, Maribor

09.10.1904: krščen

Kozje 1907–1908

Krško 1908–1923

1910–1919: ljudska, meščanska šola

05.05.1918: birma

1919–1923: na učiteljišču v Mariboru

13.06.1923: učiteljska diploma v Mariboru

Radna 1923–1925

1923–1924: učitelj za otroke sirote

11.09.1924: preobleka (talar)

03.10.1924: začetek noviciata

04.10.1925: prve zaobljube – salezijanec

Ljubljana Rakovnik 1925–1935

1925–1927: študij filozofije, učitelj

1926–1927: usposabljanje za strokovne šole

1927–1929: asistenca – vzgojna praksa, učitelj

1928: umrl oče

1929–1933: študij teologije

1929–1935: voditelj obrtnih šol

09.01.1932: večne zaobljube

01.04.1933: diakonsko posvečenje

02.07.1933: duhovniško posvečenje

1933–1935: šolski svetnik

24.05.1935: prošnja za misijone

15.08.1935: misijonski križ na Rakovniku

15.09.1935: odhod z ladjo iz Trsta

Kitajska (Kunming) 1935–1951

18.12.1935: decembra prihod v Kunming

1935–1941: šolski svetnik, voditelj delavnic

1936: začetek gradnje Šole modrosti

1938: Keréc odide v Čaotung

1941–1951: ravnatelj Šole modrosti

1945: zgradi Dom Janeza Boska

1949: zmaga Maovih komunistov

1950–1951: učitelj ruščine na državni šoli

25.08.195: izgnan iz Kunminga (Kitajske)

15.09.1951: izgnanec pride v Hongkong

Makao 1951–1952

1951–1952: spovednik, učitelj francoščine

Severni Vietnam (Hanoi) 1952–1954

03.10.1952: prihod v Hanoi

19.10.1952: uradni prevzem sirotišnice

30.11.1953: imenovan za ravnatelja

06.05.1954: vdaja Francozov

21.07.1954: delitev Vietnama na Severni in Južni

24.07.1954: odhod iz Hanoja

15.08.1954: prihod v Hongkong

Hongkong 1954–1956

1954–1956: ravnatelj zavoda Tang King Po

Južni Vietnam (Saigon) 1956–1976

1956 avgusta: ravnatelj (Thu Duc, Govap), inšpektorjev delegat za Vietnam

1958–1959: v domovini in Evropi

1960–1970: prvi magister vietnamskih novincev

15.08.1960: začetek prvega noviciata

1961: umre mama

15.08.1961: prve zaobljube Vietnamcev

1962 oktobra: selitev noviciata v Tran Hanh

1961: prihod Američanov

24.08.1970: ravnatelj v Govapu

23.05.1972: državno odlikovanje za 20-letno delo v Vietnamu

1972: na obisku v Evropi in domovini

1972–1975: ravnatelj v Thu Ducu

24.01.1973: sklenjeno premirje v Parizu

1974: Vietnam – samostojna inšpektorija

30.04.1975: padec Saigona in J. Vietnama

1975–1976: ravnatelj, magister novincev

23.07.1976: izgnan iz Vietnama

Tajvan 1976–1979

27.07.1976: prihod v Hongkong

07.11.1976: odhod v Taipei na Tajvanu

1976–1979: Tainan, bolničar, spovednik, pridigar duhovnih vaj, ravnatelj deškega mesta

27.12.1976: operira ga dr. Janez Janež v Lotungu

1979 marca: odpotuje v domovino

V domovini 1979–1999

25.04.1979: prihod v Ljubljano

1979–1980: spovednik v Želimljem

1980–1999: spovednik, misijonski animator na Rakovniku

1983: zlata maša (Rakovnik, Krško, Brežice)

1993: biserna maša (Rakovnik, Krško, Brežice, Maribor)

30.09.1999: umrl na Rakovniku, star 95 let

06.10.1999: pokopan na ljubljanskih Žalah