V korak z mladimi.

Zaključek 7. sezone Srečanj z Bogom

Prvi torek v maju smo zaključili 7. sezono Srečanj z Bogom, katehez za mlade, ki potekajo na Rakovniku. Na zadnjem srečanju smo razmišljali o naših ponižanjih in o daru poveličanja.

Od oktobra do maja smo »prehodili« 7. korakov duhovne rasti ob besedilu o stvarjenju sveta. Skozi leto smo se spraševali skupaj z Jezusom temeljno vprašanje: »Kdo sem?«, a na koncu prišli do vprašanja, ki nas usmeri k drugemu: »Za koga sem?« Ob Bogu, ki nas je ljubil do konca, se tudi mi sprašujemo: »Gospod, koga naj ljubim?« Ker pa vemo, da ljubiti ni vedno lahko, bomo prihodnje leto prosili Jezusa, da nas ozdravi do te mere, da bomo sposobni ljubili.

Lepa udeležba na zadnjem srečanju, okrog 90 udeležencev, priča prav o tem, da si tudi naslednje akademsko leto še želimo srečevati med seboj in predvsem z Bogom.

Klemen B.

Morda vas zanima tudi